15 лютого в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.
Цього дня ми вшановуємо пам’ять тих, хто загинув виконуючи свій інтернаціональний військовий обов’язок та віддаємо данину поваги всім, хто звершував миротворчу місію на території інших держав.
Захищати Батьківщину - це найпочесніша місія, а йти на смерть заради порятунку інших народів - це висока самопожертва. На жаль, із кривавих війн та локальних конфліктів ХХ століття тисячі синів України не повернулися додому, до своїх родин.
Участь у війні в Афганістані взяли понад 160 тисяч українців. Понад 3000 осіб загинули.
Після Другої світової війни війська Радянського Союзу брали участь у 24 локальних війнах і збройних конфліктах на території 16 іноземних держав. Але найбільш масштабною та трагічною була війна в Республіці Афганістан. Війна тривала 10 років — з 25 грудня 1979 року до 15 лютого 1989 року. Пік бойових дій припав на 1984-1985 роки.
Війну в Афганістані часто називають загарбницькою війною Радянського Союзу, але для тисяч солдатів-строковиків, які пройшли через цю війну — це було виконання їхнього обов’язку, який на них покладала держава.
Тисячі воїнів-афганців одними із перших пішли добровольцями у 2014 році, бо були одними із небагатьох, які мали бойовий досвід. І сьогодні вони захищають Україну від російського агресора. Серед них є герої, що віддали життя за Україну.