Десять вправ для розвитку дитячої психіки

Date: 24 травня 2023 о 09:42

Десять вправ для розвитку дитячої психіки

Інтелект – запорука того, що дитина зможе в майбутньому досягти успіху в житті. Крім того, інтелект має важливу роль у забезпеченні психічного здоров'я дитини. Ви можете допомогти їй максимально розвинути її пізнавальні здібності.

1. «Перехресні нахили» Ця вправа дасть змогу дитині позбутися зайвого стресу. У результаті вона зможе краще зосередитися на навчанні. Дитині слід нахиляти ліву руку до правої ноги й навпаки. Повільні руху з однієї сторони в іншу покращують увагу дитини й координацію півкуль мозку.

2. «Ледача вісімка» Дитина має малювати вісімку багато разів (на папері або просто рукою в повітрі). Ця вправа активізує творчі здібності дитини, розслабляє м'язи рук і зап'ясть. Також ця вправа покращує техніку читання, зорово-м'язову координацію, периферичний зір.

3. «Малювання двома руками» Дитина має одночасно малювати малюнки обома руками. Ця вправа розвиває здатність дитини до навчання, правильність вимови, швидкість виконання арифметичних дій усно, розпізнавання письмових знаків. Переваги цієї вправи для мозку досить значні.

4. «Слон» Дитина повинна витягнути одну руку й прикласти її до вуха з тієї ж сторони. Другу руку потрібно витягнути й накреслити нею в повітрі декілька разів знак нескінченності. Потім поміняти руки й виконати ту ж вправу декілька разів. Ця вправа сприяє досягненню балансу тіла і психіки дитини, а також тому, що дитина краще сприймає слова на слух і правильно їх відтворює. Крім того, вправа покращує розумові здібності дитини, короткочасну й довготривалу пам'ять, а також увагу.

5. «Сова» Дитина повинна зручно сісти й піднести руку до протилежного плеча. Тримаючи руку нерухомо, дитина має обхопити пальцями трапецієподібний м'яз плеча й стиснути його. Далі дитина має повернути голову в бік стисненого плеча й зробити глибокий вдих. Потім слід поміняти руки. Така вправа покращує кровообіг, а також розвиває увагу й пам'ять дитини.

6. «Активна рука» Дитині слід витягнути одну руку, а іншу зігнути під прямим кутом, щоб підтримувати першу. Вправа зміцнює верхню частину грудей і плечі дитини. Також ця вправа активізує мозок вашої дитини, покращує координацію рук і навички використання різних інструментів.

7. «Планер» Сидячи на стільці, дитина повинна витягнути ноги й схрестити щиколотки. Далі слід зробити глибокий вдих, нахилитися вперед і витягнути руки так, щоб дотягнутися до ніг. Ця вправа сприяє розтягненню підколінних сухожиль дитини й насиченню крові киснем. Також ця вправа підвищує впевненість дитини в собі, стабільність її психіки.

8. «Заземлення» Дитина має стати або сісти в зручній позі. Праву руку вона повинна покласти на губи, а ліву – на живіт. Після цього слід почати розтирати верхню й нижню частини тіла. Ця вправа допомагає поліпшити розумову активність і координацію тіла.

9. «Тренажер для розуму» Дитина має взятися за вуха великими і вказівними пальцями рук. Далі їй необхідно круговими рухами розминати пальцями мочки вух. Ця вправа допомагає поліпшити слух, периферійний зір і короткочасну пам'ять дитини.

10. «Сплетіння» Цю вправу дитина можна виконувати стоячи, сидячи або лежачи. Дитина повинна схрестити щиколотки так, щоб ліва виявилася зверху, сплести пальці, розташувати руки на грудях і зробити декілька глибоких вдихів. Вправа допомагає розслабити тіло і психіку.