План заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в закладі освіти

Date: 29 грудня 2022 о 18:01

План заходів щодо профілактики

булінгу 2022-2023 навчальний рік

1 -Створення бази інструментарію для діагностування рівня напруги, тривожності в учнівських колективах; -Діагностування рівня напруги, тривожності в учнівських колективах: – спостереження за міжособистісною учнів; – опитування (анкетування) учнів. Усі категорії учасників освітнього процесу Упродовж року Класні керівники 5-11 класів, класоводи 1-4 класів, практичний психолог Овчаренко Т.П.

2 Психологічні діагностики мікроклімату, згуртованості класних колективів та емоційних станів учнів; – соціальне дослідження наявності референтних груп та відторгнених в колективах; – визначення рівня тривоги та депресії учнів.

Інформаційно-профілактичні заходи:

1 Обговорення питання протидії булінгу на загальношкільних батьківських зборах

2 Засідання методичного об’єднання класних керівників на тему «Протидія булінгу в учнівському колективі »

3 Розробка пам’ятки «Маркери булінгу» Педагогічний колектив Жовтень Заступник директора з НВР Бура Н.С.

4 Складання порад «Як допомогти дітям упоратися з булінгом» 1 – 11класи . Упродовж року Психолог ліцею Овчаренко Т.П.

5 Контроль стану попередження випадків булінгу Нарада при директорі Квітень Директор ліцею Чухно М.М.

6 Круглий стіл для педагогічного колективу «Безпечна школа. Маски булінгу» Педагогічний колектив Березень Психолог ліцею Овчаренко Т.П.

7 Вивчення законодавчих документів, практик протидії цькуванню . Формування навичок дружніх стосунків учнів ліцею :

1 Проведення ранкових зустрічей з метою формування навичок дружніх стосунків .

2 Створення морально безпечного освітнього простору, формування позитивного мікроклімату та толерантної міжособистісної взаємодії в ході годин спілкування, тренінгових занять . Упродовж року . Класоводи 1-11 кл.

3 Робота відеозалу . Перегляд кінострічок відповідної спрямованості 5 – 11 Упродовж року Учителі інформатики

4 Засідання дискусійного клубу старшокласників «Як довіряти й бути вдячним» 9-11 Січень Заступник директора з НВР Бура Н.С.

5 Відпрацювання теми особистої гідності в ході вивчення літературних творів на уроках історії 1-11 Упродовж року , учителі літератури, історії

6 Проведення заходів в рамках Всеукраїнського тижня права «Стоп булінгу» 1-11 класи.

7 Проведення заходів в рамках тематичного тижня «Тиждень дитячих мрій та добрих справ» 1-11 класи .

8 Проведення заходів в рамках тематичного тижня «Сильні духом» 1-11 класи. Заступник директор з НВР Бура Н.С.

9 Проект «Зупиніться! Моя історія про булінг і кібергбулінг» 5-8 класи Вьорстова С.В..

10 Проведення тренінгів учнями-медіаторами 5 – 11 Упродовж року. Профілактично-просвітницька, корекційнорозвивальна робота з учасниками освітнього процесу 1-11класи. Упродовж року Психолог ліцею Овчаренко Т.П.

Робота з батьками:

1 Тематичні батьківські збори «Протидія цькуванню в учнівському колективі»

2 Поради батькам щодо зменшення ризиків булінгу та кібербулінгу для своєї дитини.

3 Тренінг «Як навчити дітей безпеці в Інтернеті»

4 Інформаційна робота через інтернет-сторінки