Здорове харчування

Date: 8 лютого 2023 о 16:13, Refreshed 27 лютого 2023 о 13:09

Забезпечення та організація харчування вихованців у закладі дошкільної освіти здійснюється відповідно до законодавства України про дошкільну освіту.

Норми та порядок організації харчування у закладі дошкільної освіти встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Організація харчування  забезпечується та здійснюється закладом дошкільної освіти самостійно . Відповідальність за забезпечення та організацію харчування вихованців у закладах дошкільної освіти, додержання вимог санітарного законодавства, законодавства про безпечність та якість харчових продуктів покладається на засновників та керівників відповідних закладів дошкільної освіти.

Харчування вихованців у закладі дошкільної освіти здійснюється за кошти батьків, крім випадків визначених законодавством.

Розмір плати за харчування встановлюється засновником закладу дошкільної освіти. Порядок встановлення плати за харчування вихованців у державному та комунальному закладі освіти визначається Кабінетом Міністрів України.

Пільги з оплати за харчування вихованців з числа багатодітних та малозабезпечених сімей та інших категорій, які потребують соціальної підтримки, встановлюються за рішенням органу місцевого самоврядування за рахунок коштів місцевого бюджету.

Харчування дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, здійснюється за кошти державного бюджету у порядку, затвердженому Кабінетом Міністрів України.

Харчування у державних і комунальних закладах дошкільної освіти дітей з інвалідністю, дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям", дітей з числа осіб, визначених у статті 10 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", дітей із сімей, сукупний дохід яких на кожного члена сім'ї за попередній квартал не перевищував рівня забезпечення прожиткового мінімуму (гарантованого мінімуму), який щороку встановлюється законом про Державний бюджет України для визначення права на звільнення від плати за харчування вихованців, здійснюється за кошти засновника закладу дошкільної освіти.

Контроль за якістю харчування у закладі дошкільної освіти покладається на його засновника, а також на відповідні органи управління у сфері безпечності харчових продуктів.

Платформа про здорове шкільне харчування

Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку (Постанова Кабінета Міністрів України від 24 березня 2021 р. № 305)

Аналізуємо норми й Порядок організації харчування в закладах дошкільної освіти (Світлана Нерянова, начальник відділу дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України)