Project news
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Voting
Як Вам новий сайт?
Total 4 common:people_all_forms

Пам'ятка для учнів. Небезпеки всесвітньої мережи!!!

Date: 4 березня 2023 о 09:12, Refreshed 6 лютого о 19:38

Інтернет, соцмережі стали невід'ємною частиною нашого життя, проте більшість людей навіть не мають уявлення, які небезпеки можуть чатувати на них у Всесвітній мережі. Тому дуже важливо використовувати інтернет за призначенням та з розумом.

1. У першу чергу потрібно звертатися до батьків, якщо в житті (реальному або віртуальному) щось турбує або викликає занепокоєння.

2. Не слід заводити сумнівних знайомств у мережі, адже за привабливою аватаркою може ховатися небезпечний злочинець, аферист або терорист. Діти та підлітки сприймають спілкування в мережі як гру, не розуміючи, що спілкуються з реальними людьми, які не завжди можуть бути добрими, чесними та можуть переслідувати в мережі свої інтереси.

3. Не вказувати свої персональні дані в інтернеті. До таких належать фото документів, точна адреса проживання, навчальний заклад, група. Імена домашніх улюбленців, дівоче прізвище мами й інші дані, які часто використовують як питання для відновлення паролів, теж краще не публікувати у відкритому доступі. ПІБ, адресу, дату народження тощо можна вводити лише на державних сайтах або при покупці квитків.

4. Не потрібно додавати у друзі всіх підряд, краще тільки тих, кого знаєш особисто. Якщо ви хочете стати зіркою в соцмережах і збільшувати кількість підписників, подробиці особистого життя потрібно розповідати дозовано та не викладати інформацію, яку інші можуть використати на шкоду.

5. Не викладати особисті фото в загальний доступ, зробіть їх відкритими лише для друзів. Невідомо, хто наткнеться на сторінку та як їх використає. Важливо і потрібно вимикати геодані на світлинах, за допомогою яких зловмисники можуть визначити ваше місцезнаходження.

Як діяти якщо тобі пропонують долучитися до якихось сумнівних груп чи ігор, або зробити щось погане:

1. Якщо ти відчуваєш, що пропозиція з якою до тебе/групи звернулись є сумнівною, неправильною, то найкращим варіантом є просто сказати “ні”. Адже ти маєш право відмовитись від того, що не відповідає твоїм переконанням або може зашкодити іншій людині.

2. Оціни наслідки своєї згоди. Обдумай, які наслідки можуть бути від того, що ти погодишся на певну пропозицію. Чим це може загрожувати особисто тобі і іншим.

3. Поговори з кимось. Якщо ти відчуваєш, що не можеш самостійно розібратись з ситуацією, то обов’язково поговори з людиною, якій ти довіряєш. Це можуть бути: батьки, вчителі, психолог або інша близька тобі людина.

4. Пам’ятай, що ніхто не може змусити тебе робити щось, що не є правильним і загрожує твоєму психічному чи фізичному здоровю.

5. Якщо подібні пропозиції надходять до тебе через соціальні мережі, або чат-групи в Telegram, то пам’ятай про власну конфіденційність і безпеку (варто змінити налаштування конфіденційності).

6. Одразу вийди з групи і більше не звертайся до неї.

7. Збережи докази. Якщо ти отримуєш повідомлення від людей, які примушують робити щось погане, збережи докази цих повідомлень (скріншоти, текстові повідомлення тощо).

8. Повідом службу підтримки. Якщо група порушує правила або містить контент, який може завдати шкоди, повідом про це службу підтримки. Вони можуть вжити заходи щодо закриття групи та виключення користувачів. Користуйтесь інтернетом безпечно!

Comments:
Only authorized users can leave comments.