Для участі в національному мультипредметному тесті (НМТ) 2025 року випускникам закладів загальної середньої освіти треба оформити ID-картку.
Реєстрація для участі в основних сесіях НМТ розпочнеться 6 березня 2025 року і триватиме до 3 квітня 2025 року. Оскільки термін виготовлення першого паспорта громадянина України (ID-картки) становить 20 робочих днів, рекомендуємо заздалегідь подбати про його оформлення.
Хто має оформити ID-картку?
Оформлення паспорта є обов’язковим для осіб, які:
- досягли 14-річного віку і ще не отримували паспорта громадянина України;
- планують складати НМТ у 2025 році.
Оформлення ID-картки здійснюється в таких установах:
- Підрозділи Державної міграційної служби за місцем проживання;
- Центри надання адміністративних послуг (ЦНАП);
- Центри обслуговування «Паспортний сервіс».
Перелік документів
Для оформлення першої ID-картки потрібно подати:
- Свідоцтво про народження або документ, що підтверджує факт народження, виданий компетентними органами іноземної держави.
- Паспорт громадянина України одного або обох батьків.
- Реєстраційний номер облікової картки платника податків (якщо є) або повідомлення про відмову від його отримання.
- Витяг з реєстру територіальної громади про реєстрацію місця проживання (за наявності).
Оформлення першого паспорта громадянина України є безоплатним.
Для отримання додаткової інформації щодо оформлення документів звертайтеся до підрозділів Державної міграційної служби України або відвідайте офіційний сайт ДМС України.
Порадник з підготовки
Програми ЗНО
Усі завдання НМТ відповідатимуть чинним програмам зовнішнього незалежного оцінювання, затвердженим Міністерством освіти і науки України. Програми розроблено на основі чинних навчальних програм для закладів загальної середньої освіти. Програми містять вимоги до рівня загальноосвітньої підготовки учасників, а також конкретизують, що повинен знати та вміти випускник навчального закладу в межах визначених тематичних розділів.
Українська мова – https://testportal.gov.ua/programe/ Математика – https://testportal.gov.ua/progmath/ Історія України – https://testportal.gov.ua/progist/ Англійська мова – https://testportal.gov.ua/progeng/ Німецька мова – https://testportal.gov.ua/progger/ Французька мова – https://testportal.gov.ua/progfra/ Іспанська мова – https://testportal.gov.ua/progesp/ Українська література – https://testportal.gov.ua/programelit/ Біологія – https://testportal.gov.ua/progbio/ Географія – https://testportal.gov.ua/proggeo/ Фізика – https://testportal.gov.ua/progfiz/ Хімія – https://testportal.gov.ua/proghim/
Демонстраційний варіант НМТ-2025
Президент підписав закон про проведення НМТ-2025
Президент України підписав закон, яким встановлено модель проведення національного мультипредметного тесту в 2025 році. Законопроєктом передбачено, що вступні випробування на програми бакалавра включатимуть тестування з чотирьох навчальних предметів.
Три предмети НМТ будуть обовʼязковими – «Українська мова», «Математика», «Історія України». Один предмет вступник зможе обрати на власний вибір – «Іноземна мова», «Біологія», «Географія», «Фізика», «Хімія» або «Українська література».
Конкурсний відбір на навчання буде здійснюватися за результатами вступних випробувань 2022–2025 років. Підписання законопроєкту дозволить МОН винести на громадське обговорення Порядок прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2025 році, яким керуватимуться заклади освіти при прийомі вступників на навчання. Для отримання оперативної інформації про проведення НМТ та вступної кампанії приєднуйтесь до каналу Вступ.ОСВІТА.UA в Telegram.
Для реєстрації знадобляться копії документів:
- паспорта або іншого документа, що посвідчує особу, на підставі якого здійснюється реєстрація для участі в НМТ;
- документа, що підтверджує інформацію про освіту: довідки з місця навчання, яка підтверджує, що особа завершує здобуття повної загальної середньої освіти у 2025 році (для цьогорічних випускників), або свідоцтва про повну загальну середню освіту (для випускників минулих років);
- документа, що підтверджує внесену інформацію про реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП):
- картки платника податків або паспорта громадянина України, до якого внесено дані про РНОКПП.
- Також можуть знадобитися копії:
- свідоцтва про зміну імені, та/або свідоцтва про шлюб, та/або свідоцтва про розірвання шлюбу (для осіб, у документах яких є розбіжності в персональних даних);
- медичного висновку про створення особливих (спеціальних) умов для проходження зовнішнього оцінювання за формою первинної облікової документації № 086-3/о "Медичний висновок про створення особливих (спеціальних) умов для проходження зовнішнього незалежного оцінювання", затвердженою наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України від 29 серпня 2016 року № 1027/900 (для осіб з особливими освітніми потребами);
- нотаріально засвідченого перекладу українською мовою документів, наданих для реєстрації (для осіб, які подають документи, оформлені іноземною мовою);
- документа, що підтверджує причину невнесення інформації про РНОКПП;
- документа, що підтверджує причину, яка унеможливлює участь в основних сесіях НМТ.
Кожна копія документа, яку потенційний учасник НМТ буде завантажувати в персональному кабінеті, повинна бути сканованою або сфотографованою копією його оригіналу у вигляді окремого файла у форматі .png або .jpg розміром не більше 1 Мб; зображення повинно бути чітким та повнорозмірним (без обрізань сторін документа); текст на зображенні має бути розбірливим і вільно читатися.
Під час реєстрації вступник матиме змогу вибрати предмет додаткового блоку.
Навчальні предмети, які увійшли до основного блоку НМТ – українська мова та математика – будуть автоматично зазначені в сервісі реєстрації, тож вступникові потрібно буде вибрати із запропонованого переліку лише один із предметів другого блоку НМТ.
Також в особистому кабінеті можна буде обрати населений пункт в Україні або за кордоном, де перебуватиме учень в дні проведення НМТ.
Після надсилання інформації на обробку, у разі помилки, до 7 травня в персональному кабінеті можна буде внести зміни щодо:
- назви навчального предмета додаткового блоку, з якого вступник бажає пройти тестування;
- населеного пункту в Україні або за кордоном, де він перебуватиме в дні проведення НМТ;
- потреби в проходженні НМТ під час додаткових сесій.
Підтвердженням факту реєстрації для участі в НМТ є Сертифікат.
Цей документ вступник зможе сформувати у своєму персональному кабінеті, коли регіональний центр підтвердить реєстрацію вступника для участі в НМТ.
Ця функція стане доступною не пізніше ніж через сім календарних днів із дня надсилання інформації на обробку. Нагадаємо, для вступників вже доступні демонстраційні версії з англійської мови, фізики, української мови, математики та історії України.
Календар проведення НМТ-2025
Наказом Міністерства освіти і науки України затверджено Календарний план організації та проведення у 2025 році національного мультипредметного тесту (НМТ).
Тестування відбуватиметься під час основних і додаткових сесій. Основні проходитимуть протягом 14 травня – 25 червня; додаткові — 14–25 липня.
Згідно із зазначеним наказом передбачено, відповідно, два періоди реєстрації для участі в НМТ — основний та додатковий.
Основний етап реєстрації для участі в основних сесіях НМТ триватиме з 6 березня до 3 квітня включно.
До 8 квітня зареєстровані матимуть змогу в персональних кабінетах внести зміни (вибрати інший предмет додаткового блоку чи змінити населений пункт в Україні / за кордоном, у якому бажають пройти НМТ).
У додатковий період (9–14 травня) матимуть змогу зареєструватися для проходження НМТ під час додаткових сесій особи, які не змогли цього зробити з поважних причин під час основного періоду реєстрації, та ті, хто реєструвалися в основний період реєстрації, але їм було відмовлено в реєстрації. Зміни до реєстраційних даних можна буде внести до 19 травня.
З 4 травня для зареєстрованих учасників основних сесій НМТ з’явиться можливість завантажити зі своїх персональних кабінетів запрошення, де буде зазначено дату, час і місце проведення НМТ. Учасники ж додаткових сесій матимуть змогу це зробити з 11 липня. З міркувань безпеки ми не публікуватимемо інформації про те, де на території України відбудуться тестування, ні на сайтах Українського та регіональних центрів оцінювання якості освіти, ні на наших офіційних сторінках у соцмережах. Наполегливо рекомендуємо учасникам не розголошувати, де й коли проходитиме тестування, адже від цього може залежати безпека і їхня, і організаторів НМТ.
Інформацію про результати основних сесій НМТ за шкалою 100–200 балів буде розміщено в персональних кабінетах учасників до 4 липня, додаткових – до 30 липня.
З сайту https://testportal.gov.ua/
НМТ-2025: затверджено характеристики предметних тестів
Український центр оцінювання якості освіти затвердив загальні характеристики предметних тестів національного мультипредметного тесту (НМТ) 2025 року та схеми нарахування балів за виконання їх завдань.
У 2025 році сертифікаційна робота НМТ міститиме чотири тести, три з яких — обов’язкові, а четвертий — на вибір вступника. Обов’язкові навчальні предмети — українська мова, математика, історія України, а на вибір — українська література, одна з іноземних мов (англійська, німецька, французька або іспанська), біологія, хімія, фізика та географія. Предмет, тестування з якого вступник / вступниця бажає пройти на вибір, він / вона має вказати під час реєстрації для участі в НМТ.
Комп’ютерний формат проведення передбачає, що учасник / учасниця всі чотири предметних тести проходитиме в один день у два етапи: перший (120 хвилин) — виконання завдань з української мови та математики, другий (120 хвилин) — виконання завдань з історії України та навчального предмета на вибір.
Тести з української мови, української літератури, історії України, біології, хімії та географії міститимуть по 30 завдань, із математики й фізики – 22 і 20 відповідно, а з іноземних мов (англійської, іспанської, німецької, французької) – по 32.
Усі завдання НМТ відповідатимуть змісту програм ЗНО з навчальних предметів. Зауважуємо, що зміст завдань з історії України охоплюватиме всі теми, що стосуються історії України від найдавніших часів до подій початку ХХІ ст. Докладніше про зміст та структуру тестів із кожного предмета НМТ й оцінювання читайте у відповідному розділі.