19 лютого – День Державного герба України
30 років тому, саме 19 лютого 1992 року, Верховна Рада України затвердила своєю Постановою Малий Державний Герб незалежної України.
Це був золотий Тризуб на синьому щиті. Проект герба був розроблений групою українських геральдистів: Андрієм Гречилом, Олексієм Коханом та Іваном Турецьким.
Тризуб як державний символ України був обраний недаремно, адже він зв’язаний з нашою тисячолітньою державною, політичною i культурною історією. Він поєднує в собі дух нашого народу, підкреслює свободолюбство та незалежність, уособлює нашу єдність, зв’язує між собою покоління українців. Змінюються епохи та обставини, однак українці залишаються об’єднаними власними державними символами.
Пам’ятаймо:
Тризуб має тисячолітню історію.
У часи Української Народної Республіки Тризуб затверджено державним гербом України, що підкреслює спадкоємність із попередніми періодами української історії.
У ХХ столітті Тризуб став символом боротьби українців за незалежність. Радянська тоталітарна система затаврувала його як «націоналістичний знак».
Використання Тризубу в СРСР заборонялося, «винуватців» жорстко карали.
Відновивши незалежність у 1991 році та обравши Тризуб державним Гербом, Україна продемонструвала наслідування традицій Української Народної Республіки.
Російська агресія в Криму і на сході України розпочалася із знищення Тризуба як показника української приналежності.
Тризуб об’єднує українських патріотів, які сьогодні захищають наш суверенітет і територіальну цілісність України.
Для кожного українця у будь-якій частині світу Тризуб символізує його зв’язок із Батьківщиною.
Уже багато століть Тризуб єднає українців, уособлює зв’язок поколінь і прагнення українського народу до незалежності, власної державності та соборності.